?

Nieste organizácia pracujúca s deťmi?

Školské pobyt Podunajsko

Školy a škôlky v prírode Podunajsko

Podunajsko = kraj dobrých ľudí, termálnych kúpeľov, bohatej histórie, mokradí. Jeden z našich najľudnatejších regiónov, sa rozkladá v juhovýchodnej časti Slovenska a je našou hranicou so susedným Maďarskom. Ráz celej krajiny veľmi ovplyvňuje druhá najdlhšia rieka Európy Dunaj, ktorá preteká takmer celým regiónom. Ten sa skladá z okresov Komárno, Dunajská Streda, Nové Zámky, čiastočne Galanta a Senec.

Raj Cyklistických kurzov

Stredná a južná časť Podunajska sa nachádza v menej náročnom teréne, ktorý je vhodný pre pešie výlety aj s menšími deťmi. Na svoje si tu prídu ale hlavne cyklisti. Prechádza tu totiž medzinárodná cyklistická trasa z Passau k Čiernemu moru. Tá vás prevedie povodím Dunaja, prejdete malebné dedinky, historicky významné miesta a krásnu prírodu. No povedzte, nie je Podunajsko ideálne miesto pre váš školský cyklistický pobyt?

Škola v prírode pri vode

Ak vás skôr láka odpočinok pri vode, odporúčame navštíviť severnú časť regiónu a okolie mesta Senec. Práve tu nájdete všetkým známé Slnečné (Senecké) jazerá, ktoré ponúkajú školský pobyt ako pri mori. K tomu veľmi napomáha i pôvodné pomenovanie jazera "slovenské Tahiti", ktoré mnohí miestni stále dodržiavajú. Vznik jazier, áno jazier, sa datuje už do roku 1845, kedy sa postupne vytvorilo 5 samostatných vodných plôch, k ich prepojeniu došlo až následne. Do súčasnej podoby bolo ešte niekoľkokrát rozšírené a aktuálne dosahuje vodná plocha úctyhodných 116 hektárov. Okrem kúpania, sú pre školy aj veľkým lákadlom výletné plavby a krásne, kultúrno bohaté mesto Senec.

Preto, ak sa rozhodnete zostať skôr v južných častiach Podunajska, zvážte návštevu Slnečných jazier aspoň pre celodenný výlet vašej školy v prírode. A kde sa ubytovať? Vhodné a lacné ubytovanie pre školské pobyt v Podunajsku, nájdete práve tu.

Sledujte nás na
Facebooku