?

Nieste organizácia pracujúca s deťmi?

Chata na Grúni / Horné Považie

Chata na Grúni

Pokoj, krásná príroda, scenérie Malej Fatry a pobyt vo vysokohorskom prostredí, to všetko ponúka Chata na Grúni. Prežite neopakovatelný školský pobyt na samote, vo výške 937 m.n.m. Objekt ponúka štýlové ubytovanie a v jeho blízkosti nájdete množstvo turisticky zaujímavých miest. Bohaté vyžitie pre deti je tiž priamo v objekte.
 V prípade záujmu o tento objekt vám radi pošleme „RADY PRE POBYT V HORÁCH“ –  na čo nezabudnúť a ako sa do horského prostredia pripraviť

Lôžková kapacita: 40 lôžok na 20 poschodových postelích  (4/2, 5/4, 2/6 posteľové izby).

Sociálné zázemíe: spoločné.

Vybavenie izieb / objektu: televízia, detské ihrisko, volejbalové ihrisko, basketbalový kôš, menšíie futbalové ihrisko,  jedáleň, ktorá slúži i ako spoločenská miestnosť, lyžiareň. 

Stravovanie: v samoobslužnej jedálni, varí sa jednotné jedlo po dohode, ale orientujeme sa na slovenské a krajové jedlá. K dispozícii aj terasa. Možnosť grilovaly za príplatok.

Zajímavosti a aktivity v blízkém okolí:
Scenérie Vrátnej doliny a ďalších slovenských horstiev z hrebeňa Malej Fatry, rebríky v jedinečných Jánošíkovych dierach, vystupy na Kriváň či Rozsutec. Rázovitá Terchová, rodisko Juraja Jánošíka.
 Pri chate sa nachádzajú dva lyžiarske vleky so svahmi s technickým zasnežovaním, vhodné pre začiatočníkov aj pre náročných lyžiarov.

Společenská zařízení v blízkosti:
Lekár – nutné kontaktovať Horská službu tel. 18300, má službu 24 hodín. Ovšem dobré je mať so sebou zdravotníka a poistenie do hôr.
Obchod Terchová – pod kopec cca 35 min pešo, odtiaľ 5 km.

Autobusová nebo vlaková zastávka:
Autobusovým spojením zo Žiliny - autobusovej stanice. Pravidelný spoj Žilina – Vrátna/výťah premáva z nástupišťa č.10. Z konečnej zastávky autobusu (pri kabínkovej lanovke na Chleb) turistickým chodníkom na chatu alebo z Pasiek - Starého Dvora, turistickým chodníkom, prípadne hore Pasekami alebo sedačkovou lanovkou na Grúň. Zo Štefanovej – z autobusovej zastávky, chodníkom hore na chatu.
 Vlakovým spojením do Žiliny (34km od Vrátnej) alebo do Varína (20km od Vrátnej) . Potom treba naviazať na autobusové spojenie (v Žiline je autobusová stanica vedľa vlakovej).

Cena za osobu / noc s plnou penziou (raňajky, desiata, obed, olovrant, večera + pitný režim)


Letné obdobieZimné obdobie
24 € 
1. stupeň
25 € 
2. stupeň
26 € 

Na 10 plne platiacich detí 1x pedagogický dozor zadarmo. 

Sledujte nás na
Facebooku